Menu Nawigacji Stron

NIEZALEŻNA SZKOŁA ENERGO-INFORMACYJNEGO ROZWOJU

Najczęstsze pytania przed pierwszym stopniem

1. Cena zajęć 1 stopnia?

Aktualnie to 700zł + 100zł za klub, który razem z 1 stopniem zawsze się odbywa i jest obowiązkowy.

2. W jakich dniach i godzinach odbywają się zajęcia?

Terminy zajęć pierwszego stopnia ustalane są zawsze tak, by wypadały one od czwartku do niedzieli.

Zajęcia wtedy odbywają się w godzinach: czwartek-sobotę od 17 do 21 oraz w niedzielę od 12 do 21- w tym przerwa na obiad.

3. Przed 1 spotkaniem należy zapoznać się z jakimiś materiałami, jeśli tak, to z jakimi i skąd można je pobrać, kupić, otrzymać?

Na 1 spotkanie można zapoznać się z pierwszą książką „Wyzwolenie”, którą można ściągnąć na tej stronie. Można również rzucić okiem na pozostałe 7 książek (można je zamówić z dostawą do domu na stronie Wydawnictwa KOS), by mieć ogólne rozeznanie co do możliwości DEIR oraz poczytać opisy stopni, seminariów i technik na tej stronie, by w ten sposób określić sobie ogólny cel przyjścia na zajęcia.

4. Po co płacić i jeździć na zajęcia? Czy samodzielnie nie można się wszystkiego z książek nauczyć?

To indywidualna decyzja każdej zainteresowanej osoby. Lecz nawet jeśli Ktoś opanuje całe 5 stopni samodzielnie i chciałby uczestniczyć w którymś z ponad 100 dodatkowych seminariów lub zajęć klubowych, to i tak będzie musiał po kolei zaliczyć odpowiednie stopnie i w ten sposób zyskać do nich dostęp.

Z drugiej strony gdyby nauka z samych tylko książek była tak prosta, to na świecie nie istniałaby żadna szkoła. Widzimy jednak, że zarówno książek jak i szkół przybywa..

W dowolnej dziedzinie samodzielna nauka z książek jest trudniejsza, choćby przez sam fakt mniejszej ilości informacji praktycznych w porównaniu z zajęciami. Są również dziedziny wiedzy, w których liczy się przede wszystkim praktyka, w których choćby tysiąc przeczytanych książek mniej znaczy, niż godzina praktyki: mechanik, chirurg..

Warto pamiętać też o tym, że pierwsze książki były pisane kilkanaście lat temu. W tym czasie wiele się zmieniło i wiele zostało udoskonalone i cały czas się zmienia i udoskonala. Wszystkie te nowości można poznać jedynie na zajęciach, które są prowadzone przez odpowiednio wyszkolonych i na bieżąco egzaminowanych w siedzibie Szkoły w Petersburgu trenerów.

Ucząc się samodzielnie jesteśmy zdani praktyczne tylko na samego siebie, a będąc na zajęciach możemy zadać pytanie wykładowcy lub choćby koledze/koleżance obok. Po co odkrywać koło drugi raz samodzielnie, jeśli w tym samym czasie można odkryć coś więcej?

5. Czy osoba bez doświadczenie ma szansę wykonać poprawnie wszystkie ćwiczenia i w jaki sposób to zweryfikować?

Można oczywiście robić dowolne ćwiczenia. Wtedy są już wykonane tzw. pierwsze koty za płoty 🙂

Każdy z nas ma umysł i dysponuję energią, dlatego też każdy może wykonać poprawnie dowolne ćwiczenia DEIR. Kwestia jedynie praktyki. Niektórym udaje się wszystko od razu, a inni z kolei potrzebują trochę czasu.

Poprawność wykonania ćwiczeń można rozpoznać przede wszystkim za pomocą odczuć. Np. gdy robimy kulkę energii między rękami, z czasem możemy poczuć tam ciepło, mrowienie, falowanie- to jest przykład odczuć.

Innym sposobem weryfikacji jest obserwacja zdarzeń w swoim życiu np. gdy wykonujemy technikę harmonizacji przez stan wzorcowy, to obiektywnie widzimy my i ludzie w naszym otoczeniu, że potem mamy więcej energii, jesteśmy spokojniejsi, lepiej nam się pracuje. Tak samo jest z zawijaniem celów po 2 stopniu i kolejnych- wystarczy zaobserwować, czy ten cel został zrealizowany czy tez nie.

6. Jaki ubiór obowiązuje? Czy po prostu ma być wygodny?

Ubiór obowiązuje dowolny.

7. Czy trzeba coś ze sobą przywieźć?

Trzeba przywieźć przede wszystkim siebie 🙂 oraz ewentualnie coś do pisania.

8. Czy można, należy notować? Czy to tylko kwestia przepracowywania?

Większość osób notuje. Na zajęciach wszystko wydaje się jasne, a potem w domu możemy zapomnieć jakiś szczegół, bez którego myślimy, że ani rusz i wtedy dobrze jest mieć pod ręką notatki (lub kontakt do kogoś kto notował 🙂

9. Czy można zasugerować miejsce do spania w okolicy, w której kurs będzie się odbywał?

Polecam serwis gumtree.pl Tam można znaleźć oferty osób prywatnych oferujących noclegi po przystępnych cenach w danym mieście. Polecam również kontakt z organizatorem zajęć w danym mieście.

10. Zajęcia odbywają się w różnych miastach. Rozumiem, że to tylko kwestia organizacyjna i wykładowcy są Ci sami?

W Szkole DEIR jest około 100 wykładowców/trenerów. Dlatego przeważnie są oni różni. To zależy Kto akurat jest dostępny w danym terminie. Szkoła DEIR ma ponad 300 filii w kilkudziesięciu krajach świata, dlatego grafik mają z pewnością napięty.

 

Jeśli są jakieś dodatkowe pytania dotyczące pierwszego stopnia to zapraszam do napisania ich w komentarzu poniżej. Zapraszam również do odwiedzenia FAQ, gdzie znajdziesz o wiele więcej odpowiedzi na pytania dotyczące DEIR.