Warning: ksort() expects parameter 1 to be array, object given in /home/nmxstr/domains/deir.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress/includes/core/template-functions.php on line 316
Kobieca fala | Deir Polska
Menu Nawigacji Stron

NIEZALEŻNA SZKOŁA ENERGO-INFORMACYJNEGO ROZWOJU

Kobieca fala

kobiet

W swoim czasie dość dużo mówiono o emancypacji, o tym, że w dzisiejszych czasach kobieta samodzielnie nauczyła się znajdować swoje miejsce w życiu i podejmować potrzebne, a co najistotniejsze, właściwe decyzje. Wszyscy już dawno przyzwyczaili się do tego, że współczesna kobieta opanowała ogromną liczbę stricte męskich zawodów, że słowo kobiety jest czasem o wiele bardziej ważkie i znaczące niż słowo mężczyzny. Pod wieloma względami rzeczywiście tak jest.
Nasze intensywne pod względem wydarzeń stulecie, bogate w różnego rodzaju „niespodzianki“ – wojny, rewolucje, reformy społeczne, itd., – nie mogło nie wpłynąć na psychikę oraz zachowanie żeńskiej połowy rodzaju ludzkiego. Któż, jak nie kobieta, jest tak bardzo wrażliwy na różnego rodzaju radykalne zmiany i gruntowne przeobrażenia? I kto, jak nie kobieta, umie czujnie i w porę ocenić gwałtownie zamieniającą się sytuację, dostosować się do niej, próbować wykorzystać ją w swoich celach. Tym bardziej, że cele te są proste i zrozumiałe – zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom, zachowanie rodziny, utrzymanie ciepła domowego ogniska.
Jednakże w naszym społeczeństwie, z jego nieskończonymi konfliktami, w sytuacjach permanentnego społecznego stresu, kobiety albo po prostu chowają się za swoimi rzeczywistymi bądź zmyślonymi słabościami, albo, w pogoni za samodzielnością, zamieniają się w prawdziwe «automaty do przetrwania», zatracając przy tym prawdziwie kobiece atuty, które zawsze tak bardzo ceniła męską połowa ludzkości.
W takim razie gdzie jest wyjście, z tej, wydawałoby się, sytuacji nie do rozwiązania?
Społeczeństwo żąda od kobiety podjęcia dość twardych, czasami okrutnych decyzji. Społeczeństwo przeważnie proponuje konflikt, zaostrzenie sytuacji. Taki stan rzeczy stanowi źródło wszelakich obaw i kompleksów, a próba pozbawienia się – rodzi taką motywację i zachowanie, które nie są właściwe kobiecej psychice. Działająca w podobnych warunkach kobieta jak by istnieje naraz w dwóch wymiarach – jeden, właściwy jej istocie, próbuje rozwiązywać sytuacje z pozycji uwagi, miękkości, pojednania, troski, drugi natomiast dyktuje program twardych, a czasami nawet agresywnych sposobów rozwiązywania sytuacji.
I czasami kobiecie się wydaje, że znajduje się ona w ślepym zaułku, że jest rozrywana na części i na zmianę pewności przychodzi rozpacz. A wraz z nią przychodzą przeróżne stresy, załamania, a w wyniku tego – stan całkowitego dyskomfortu. Stawianie czoła codziennym sytuacjom życiowym w stanie podobnym do opisanego powyżej (czyli stresu, załamania, dyskomfortu), pozostawia skrajnie negatywny ślad nie tylko w psychice i w ciele fizycznym, lecz także na bardziej wysublimowanej płaszczyźnie jaką jest płaszczyzna energo-informacyjnego współoddziaływania.
W jaki sposób można uniknąć podobnych negatywnych wpływów? Jak można uchronić się przed oddziaływaniem stresu, a także poradzić sobie z następstwami stresu? W jaki sposób można zachować kruchą równowagę między naturalnymi potrzebami i pragnieniami a bezwzględnymi wymaganiami społeczeństwa?
W nowoczesnym społeczeństwie aktywnie działa wiele szkół, instytutów, samodzielnych specjalistów, którzy oferują różnorodny wachlarz metod i technik. Po zapoznaniu się z tymi metodami i technikami kobieta wreszcie może odzyskać harmonię jak wewnątrz siebie, tak i w relacjach ze światem zewnętrznym. Metody te nie stanowią wiedzy tajemnej dla wybrańców, przeciwnie, są w sposób napastliwy reklamowane wszystkimi możliwymi środkami masowego przekazu. Jednak problem polega na tym, że większość proponowanych programów jest stworzonych w zachodnim społeczeństwie i są one zorientowane przede wszystkim na zachodniego człowieka. W związku z tym nie do końca odpowiadają zapotrzebowaniom współczesnego społeczeństwa rosyjskiego, polskiego w którym należy wziąć pod uwagę specyficzne położenie kobiety, uwarunkowane ogromnym bagażem doświadczeń historycznych oraz panujących tradycji.
Metody, które powstały w Rosji w oparciu o praktyczne doświadczenie i o specyfikę rosyjską, budzą żywe zainteresowanie. Tym bardziej, że kobiety są bardziej wyczulone na potrzeby innych i są gotowe udzielić pomocy innym. One perfekcyjnie potrafią rozpoznać praktyczność i pożyteczność, odróżnić przepełnioną sensem rozmowę od fałszu i czczej gadaniny. Dążenie każdej kobiety do bycia pewnej siebie, niezależnej, w pełni realizującej swoje twórcze zdolności, ale zarazem pozostającej czułą, troskliwą i kochającą jest naturalne i nie może nie budzić szczerej sympatii i aprobaty.

Szkoła DEIR z radością zaprasza wszystkie kobiety do wzięcia udziału w seminarium, który jest poświęcone codziennym problemom płci pięknej.

Metody opracowane dla współczesnego społeczeństwa rosyjskiego spotkały się z dużym zainteresowaniem także w krajach zachodnich, ponieważ ukazały słowiańską specyfikę w podejściu do danego zagadnienia, która stanowi element mozaiki narodów europejskich.

«Kobieca Fala»
Trzydniowe seminarium dla kobiet
Cele i zadania treningu:
ü Przyczynia się do wszechstronnego spojrzenia na otaczający nas świat;
ü uczy wejścia w rezonans z otaczającą przestrzenią w różnych sytuacjach;
ü pozwala znajdować najbardziej efektywne sposoby współdziałania;
ü pomaga zmieniać stany otaczających nas ludzi;
ü pozwala stworzyć dookoła siebie atmosferę spokoju i przyjaźni.

Jedną z najbardziej istotnych praktycznych umiejętności danego treningu jest umiejętność pozyskania przestrzeni o określonej objętości i jakości dla realizacji konkretnego działania.
Dzisiaj w społeczeństwie najbardziej się ceni kierunek i siła działania, jednakże, jest to prerogatywa mężczyzn. Kobieta, niestety, nie może realizować siebie w pełni na tej drodze: ani w życiu społecznym, ani w osobistym.
W czym tkwi siła kobiety?
Za pomocą czego odniesie ona sukces we wszystkich sferach działalności?
W tym właśnie ma pomóc świadome stosowanie nawyków pozyskanych na niniejszym seminarium!

Tłumaczenie Beata Ż.

———-

Sposoby osiągnięcia swoich celów i główne kobiece umiejętności:

– umiejętność życia w kobiecej wibracji;

– pamięć, że kobieta jest przestrzenią, i tym czym siebie napełnia, tak odczuwają ją inni;

– umiejętność zarządzania przestrzenią (metaforyczna matka) pod chciane zdarzenie i umiejętność zapobiegania niechcianym zdarzeniom;

– poznanie swojego wewnętrznego mężczyznę, umiejętność dogadywania się z nim;

– umiejętność widzenia siły innego człowieka (kochanych, dzieci, innych ludzi) i odkrywania jej;

– umiejętność czekania;

– umiejętność odczytywania emocjonalnego stanu innego człowieka, oddzielania żalu i radości innego człowieka, przeprowadzania drugiego człowieka z negatywnego emocjonalnego stanu w komfortowy;

– umiejętność prawidłowego niepokojenia się o innych, dodając sił temu człowiekowi, a nie związując mu ręce i nogi;

– umiejętność napełniania swojego mężczyzny wibracją swojej fali, która niesie dla niej- bezwarunkowo- bez krytyki- przyjęcie swojego mężczyzny, a mężczyźnie daje seksualne i psychiczne zdrowie;

– umiejętność słuchania i słyszenia;

– umiejętność odczuwanie czasu dla „poczęcia” zarówno zdarzenia, jak i dziecka;

– umiejętność w zrównoważonym stanie przyjmowania tego, co przychodzi, niezależnie czy dobre to czy złe;

– umiejętność w razie konieczności bycia albo sługą albo zarządcą (rozgraniczanie obszarów odpowiedzialności swojej i innych ludzi, nie naruszania obszaru odpowiedzialności innych ludzi z pozycji zarządcy), chronienie bogactwa należącego do innych;

– określanie i ustanawianie fizycznego dystansu;

– umiejętność wykorzystania czakralnych stanów.

Dostęp: dla wszystkich- bez wymaganych stopni.

Czas trwania: 3 dni po 3,5- 4 godziny.

 


Źródło: www.deir.org – Oficjalna strona Szkoły Dalszego Energoinformacyjnego Rozwoju

Tłumaczenie: Rafał