Menu Nawigacji Stron

NIEZALEŻNA SZKOŁA ENERGO-INFORMACYJNEGO ROZWOJU

Ćwiczenie: wyłącz swój umysł.

Odetnij od prądu to gadatliwe coś w Twojej głowie. Zamiast pozwalać na ciągłe przewalanie się różnych myśli przez umysł. Wyłącz to- jak wtyczkę z kontaktu. Popatrz za okno, czy na tą stronę czystym umysłem. Wyjdź z tego więzienia. Po prostu zrób to teraz! I znajdź się w „tu i teraz”.

 

Zrobiłeś/aś to? Nie. To wracaj i rób i wyłącz tą myśl dotyczącą czytania dalej tego wpisu.  Ty jesteś gospodarzem w swojej głowie!? W tej chwili uciszasz właśnie swoich niekulturalnych gości, którzy nadużyli Twojej gościnności i imprezują na okrągło nie dając Ci chwili wytchnienia. Chcesz właśnie coś ogłosić i potrzebujesz ciszy.

 

Zrobione? Jak długo udało Ci się tą ciszę utrzymać? Jak często Twoi niekulturalni goście chcieli Ci przerwać? Kto tak naprawdę jest gospodarzem w Twojej głowie? Ty? A może one korzystając z prawa zasiedzenia uzurpują sobie prawo własności?

 

To ćwiczenie jest szczególnie korzystnie wykonać podczas doświadczania jakichś skrajnych emocji, kiedy wydaje nam się- to właściwe słowo- że to Ja się cieszę, smucę, kocham, nienawidzę itd. Zrób to ćwiczenie i zauważ co się wtedy dzieje. Zauważ jak te emocje- choćby były bardzo silne- rozpraszają się i pojawia się cisza. Czy nadal możesz powiedzieć, że to Ty czujesz to co czujesz?

 

Tak bardzo wciągnęła Cię impreza odbywająca się w Twoim umyśle, że zapomniałeś/aś jak się nazywasz. Leżysz pod stołem i nie wiesz co się dzieje, a Twoi goście robią Ci kawały, a potem wmówią Ci, ze to Ty sam/a to wszystko zrobiłeś/aś. Że to Ty cieszysz się, smucisz, kochasz, nienawidzisz itd.

W każdej chwili możesz nad ta imprezą zapanować. Możesz wstać spod tego stołu i kazać uciszyć się wszystkim. To Ty jesteś gospodarzem!

Czytaj Więcej

Ćwiczenie: obserwacja swoich odczuć podczas przeglądania stron internetowych

Strony już działają doskonale zatem wracamy do ćwiczenia 🙂

Dziś zamiast kolejnej techniki zapraszam do wykonania praktycznego ćwiczenia.

Polega ono na kliknięciu w link numer jeden i po prostu obserwacji swoich potoków centralnych podczas 30 sekundowego przeglądania tej strony (czy nic się nie dzieje z nimi i płyną normalnie, albo może któryś z nich się wzmacnia lub słabnie?). Następnie te odczucia proszę porównać z odczuciami swoich potoków podczas przeglądania strony z linku numer dwa i opisać to w jednym, dwóch, n (gdzie n zmierza do optymalnej ilości) zdaniach w komentarzu do tego wpisu.

Podczas przeglądania tych stron można dodatkowo poeksperymentować z kilkusekundowym wstrzymywaniem oddechu na wdechu i wydechu i obserwować w tym czasie swoje potoki- czy płyną dalej normalnie, a może wzmacniają się lub słabną?

Potrzebne jest 30 z krótkim opisem i porównaniem odczuć potoków na tych dwóch stronach. Dlaczego akurat tyle komentarzy, a nie np.10 lub 50? Dowiecie się w następnym wpisie podsumowującym , który opublikuję wtedy, gdy tylko te 30 komentarzy zobaczę pod tym wpisem 😉 Opiszę tam również cel tego ćwiczenia. Niestety nie mogę napisać teraz więcej szczegółów, by czegoś nie sugerować, co mogło by mieć potem wpływ na czyjeś odczucia.

Zapraszam zatem do klikania, odczuwania i opisywania poniżej swoich odczuć.

P.S. W poprzedniej wersji tego ćwiczenia postanowiłem opublikować na raz wszystkie komentarze, gdy pojawi się ich 30, po to by kolejni komentujący nie sugerowali się poprzednikami. To spełniałoby warunki badania naukowego, do którego potrzeba minimum 30 prób.

Lecz przez to wyłączenie komentarzy również na całej stronie wszelkie komentarze po wysłaniu musiały być zatwierdzane przez ze mnie, co wydawało mi się formą cenzury, a czego nie lubię. Z tego powodu włączyłem z powrotem swobodne komentowanie. Niech żyje wolność!

Czytaj Więcej