Menu Nawigacji Stron

NIEZALEŻNA SZKOŁA ENERGO-INFORMACYJNEGO ROZWOJU

DEIR 4 stopień – Dojrzałość

Kształtowanie efektywnej konfiguracji świadomości

Nawyki wchodzące w program poprzednich stopni, obejmują trzy obszary: ujawnienie potencjału świadomości i zabezpieczenie niezależności myślenia; efektywny kontakt z podświadomością; sztuka wpływu. To, co osiągnęliście z pomocą tych nawyków, należy do was naprawdę.

To co potraficie, okazało się w pełni wystarczające nie tylko dla socjalnych dokonań, ale i dla tego, by zając się własnym rozwojem. Dokładnie to, jest to, czym zajmuje się każdy człowiek, kiedy (i jeśli) nie odbiera mu wszystkich sił i czasu proces przeżywania. Rozwój- to taka rzecz, która włącza wszystkie kierunki- to i wiedza, i socjalne osiągnięcia, i bardziej głębokie rozumienie świata, i dążenie do szczęścia, i szukanie sensu życia.. Wszystko to- jest rozwojem.

Siła napędowa rozwoju- to od urodzenia włożone w człowieka dążenie do tworzenia. My w swojej naturze- twórcy. Kiedy zrobiłeś to czego pragnęło serce- zaczynasz szukać czegoś nowego. Tworzyć nowe drogi dla siebie, a potem i dla drugich. Zatrzymanie się w miejscu nie jest możliwe- od tego człowiek zaczyna marnieć.

Postanowiłeś otworzyć biznes? Odkryć podwodne obszary? Wybudować dom? Napisać książkę? Stworzyć rodzinę? Wejść do innej socjalnej kategorii? Stworzyć zespół? Nauczyć się chińskiego? Poznać sekrety szamanów? Wszystko to, nawet jeśli tą wybraną przez Ciebie drogą już Ktoś przeszedł przed tobą- to wszystko twoja Twórczość. Przecież wcześniej tego nie robiłeś.

Wcześniej nie robiłeś.. w tym jest właśnie problem. Przecież istniały przyczyny, z powodu których czegoś nie realizowało się. Lub nie przychodziło na myśl. Nie chodziło się ta uliczką. Coś przeszkadzało. Teraz to inna sprawa, oto symptomy nowego pokazały się. Czy wszystkie symptomy? A może coś jeszcze majaczy na krańcu pola widzenia, mami, ale na razie nie wyraźnie?

A pewnie i tak. Nie jest tak łatwo stabilnie przejść od standardowego życia i myślenia do wolnego. Jakąkolwiek człowiek by nie był uzbrojony wiedzą i siłą- by w pełni wyjść na dowolny nowy poziom, zawsze konieczne jest przełamanie jakichś barier.

Każdy- słyszycie, każdy człowiek, by stanąć stopień wyżej, powinien „podskoczyć wyżej głowy”, dokonać niezwykłego, czegoś nowego dla siebie!

Co jest lepsze: bez końca obrywać z gałęzi zwyczajnych możliwości w nieskończoność rosnące na nich jabłka, grusze i inne już odgrzewane kotlety- lub widzieć wszystko, co robi się w wielkim świecie wokół? Założymy się, że tam wszystko wielokrotnie jest ciekawsze i lepsze?

Cel– ujawnienie twórczego, intuicyjnego i energetycznego potencjału człowieka.

Rezultaty– zupełnie nowy poziom siły, większe bezpieczeństwo myślenia, wyostrzona intuicja, stymulacja twórczego myślenia, jasne postrzeganie świata, nowa jakość życia.

Metody– wykorzystanie opanowanych nawyków dla maksymalnego ujawnienia wewnętrznych rezerw.

Główny rezultat– stabilna efektywna konfiguracja myślenia.

Zdecydować o tym można tylko samodzielnie. Ale jeśli poruszamy się do przodu, to czegoś potrzebujemy „z góry”. Siły- raz. Intuicji- dwa. Wyzwolonego myślenia- trzy. Bez tego- nigdzie, się nie przepchamy.

Oczywiście, uczyniona deklaracja jest ryzykowna- ale jakże my tak, mówimy człowiekowi, że mu czegoś brakuje, a przecież on to może odebrać całkiem odwrotnie! On przecież jest uwieńczeniem stworzenia, solą ziemi i arką przymierza.. A my jemu tak bezczelnie: dwunożny, w tobie czegoś brakuje..

Być może, że człowiek jest pępkiem wszechświata. Tylko swojego własnego. A czegoś brakuje każdemu i zawsze. Dowód jest elementarny- jak myślisz, dlaczego twoje życie jest takie, a nie inne? Dlatego, że przeznaczenie? Oczywiście nie. Dlatego, że ty sam jesteś taki, a nie inny.

Jeśli chcesz coś zmienić w swoim życiu- trzeba będzie to zrobić samodzielnie. Jeśli chcesz osiągnąć trwałe zmiany na lepsze- trzeba będzie w tym celu konsekwentnie zmieniać siebie. My to robimy.

Czwarty stopień- to zestaw nawyków stapiających wszystkie opanowane na poprzednich stopniach w nowy stop, czyniący osiągnięcia stabilnymi i odnawialnymi. Kredka do kreślenia przeznaczenia.

Plus bardzo jasna percepcja świata. Zapytaj innych.