Menu Nawigacji Stron

NIEZALEŻNA SZKOŁA ENERGO-INFORMACYJNEGO ROZWOJU

Jak zobaczyć aurę?

Przedstawiam poniżej ćwiczenia pomocne w treningu nawyku widzenia aury.

Wykonanie tego ćwiczenia naocznie zademonstruje wam co to takiego całościowe postrzeganie. Z jego pomocą zdobędziecie wyjątkową możliwość utrzymania w polu swojej uwagi kilku obiektów równocześnie i widzenia zachodzących w nich zmian. Przy czym nie będzie potrzebne wkładanie w to jakichś nadzwyczajnych wysiłków. Wystarczy trochę treningu i z waszego powszedniego życia zniknie multum nudnych drobiazgów, które tak was rozpraszały wcześniej. Zatem, zaczynamy.

1. Postawcie przed swoimi dłońmi pionowo na odległości 25-40 cm (lub na takiej odległości, która jest odpowiednia dla waszej koncentracji) palce wskazujące prawej i lewej ręki. Pozostałe palce trzeba złożyć w pięść, a ręce odwrócić tylną stroną do twarzy. Palce wskazujące powinny być przyłożone jeden do drugiego i w nich powinno być odczucie, że są one połączone lub są jedną całością.

2. Skoncentrujcie uwagę na placach i zacznijcie powoli oddalać je na boki, przez cały czas utrzymując swoją uwagę równocześnie na obydwu palcach. Pojawia się odczucie procesu rozszerzenia uwagi, ono przestaje być skoncentrowane i jednocześnie może pojawić się uczucie rozszerzania w głowie.

3. Na określonej odległości palców jeden od drugiego, przeważnie 10-15 cm, można uchwycić skokowe przełączenie stanu waszej uwagi. Wtedy, by kontynuować koncentrację na dwóch palcach, trzeba coś zmienić. Tą zmianę można opisać w taki sposób: centrum uwagi podąża wzdłuż lub w głąb głowy, ale przy tym całe postrzeganie skoncentrowane jest nie w centrum, a po bokach.

Uwaga nie biega ot jednego palca do drugiego- jest jakby zastygła w bezruchu i przy tym obydwa place postrzegane są jednocześnie ale nie tak wyraźnie. Zwykle przełączenie procesu postrzegania doprowadza do zmiany odczuć w głowie i w palcach, a u niektórych ludzi pojawia się uczucie w górnej części brzucha (w obszarze splotu słonecznego).

Mogą pojawić się też inne warianty odczuć w ciele, a także całkowity ich brak. Najważniejsza zmiana polega na tym, że zmienia się sprawność i sposób koncentracji świadomości- staje się rozproszona. Pojawia się stan, przypominający stan odpoczynku, kiedy nie zwracasz uwagi na otaczającą Cię sytuację/scenografię i odpływasz w swoje marzenia. A tutaj zamiast wspomnień postrzegane są dwa palce. Stan rozproszenia pojawia się nie u wszystkich ludzi. U niektórych uwaga odchodzi do wewnątrz i pojawia się uczucie wewnętrznej mobilizacji.

4. Jeśli po przestrojeniu uwagi koncentrujecie się na jednakowych odczuciach w palcach, to można wykryć pojawienie się uczucia, że one znajdują się w jakimś środowisku i lekkie ich poruszenie, powoduje bardziej wyraźne odczucie tego środowiska.

Może pojawić się uczucie więzi między palcami w rodzaju obecności elastycznych nici między nimi lub uczucie magnetycznego współoddziaływania w rodzaju odczucia przyciągania lub odpychania. Możliwe jest także całkowity brak odczuć, jeśli u was pojawił się bardzo silny stan wewnętrznej mobilizacji. Konieczne jest zdjęcie tego wewnętrznego napięcia i przejście w tryb odpoczynku

5. Jeśli proces poruszania palcami jest wykonywany na ciemnym lub jasnym tle, można po przestrojeniu uwagi, utrwalić zmianę koloru tła między palcami. To tło może stać się jaśniejsze lub ciemniejsze. Także możliwe jest pojawianie się odczucia powstania między palcami jakiejś przezroczystej substancji. Popróbujcie zrobić to ćwiczenie zarówno na ciemnym jak i na jasnym tle. Jeśli pojawiły się u was efekty wzrokowe, oznacza to, że wasz system wzrokowy przełączył się na postrzeganie energetyki.

6. Zamknijcie oczy, wyobraźcie sobie palce, które poruszają się na jasnym lub ciemnym tle. Ruch w waszej wyobraźni powinien być zsynchronizowany z realnymi ruchami. Kiedy osiągniecie automatyczne powstanie synchroniczności nie wymagające wysiłku z waszej strony, spróbujcie zarejestrować zmiany, zachodzące same z siebie w wyobrażonym obrazie palców: zmiany koloru palców, koloru odstępu między nimi i obecność jakichkolwiek innych struktur między palcami i naokoło nich. To może być aureola koloru lub ciemność wokół palców, iskry między nimi, zamglone obszary itd. Energetyczne postrzegania pojawiają się w inny sposób, kiedy otwieracie oczy i bezpośrednio nakładacie wyobrażony obraz na realne postrzeganie palców.

7. Jeśli żadne odczucia w palcach lub w postrzeganiu wzrokowym nie pojawiły się, to oznacza, że istnieje u was wewnętrzna blokada dla przestrojenia swojej uwagi. Wtedy trzeba wam będzie popracować z energetyką uwagi (ćwiczenia opisane są niżej).

8. Brak energetycznego postrzegania w tym ćwiczeniu może być związany z tym, ze nastrojenie waszych zmysłów jest takie, że energetyczne odczucia pojawiają się nie w centralnym obszarze waszego postrzegania, a gdzieś z boku lub powyżej lub niżej. Dobrze byłoby określić swój wariant. W tym celu skoncentrujcie się na jakimś punkcie na ścianie. Punkt powinien znajdować się na poziomie oczu. Po tym umieśćcie złączone palce niewiele niżej poziomu punktu. Następnie odczujcie je jako jedną całość i zacznijcie rozłączać palce, nie zmieniając przy tym punktu koncentracji uwagi. Oczy przez cały czas dążą do punktu na ścianie, a za palcami podążacie nie wprost, ale jakby w poprzek, pobocznym widzeniem.

W ten sposób badacie niższy obszar waszego pola postrzegania. Możecie odkryć szybkie wzmocnienie waszych energetycznych odczuć lub ich osłabienie. Możliwe też jest, że żadnych odczuć nie będzie w ogóle. Następnie powtórzcie wszystkie działania. Tylko teraz trzeba koncentrować się na punkcie na ścianie, znajdującym się poniżej poziomu rąk.

Teraz zauważcie, czy wzmacniają się wasze odczucia lub słabną? Później skoncentrujcie się na punkcie na prawo od palców, a potem na lewo. W ten sposób zbadacie swoje pole postrzegania i znajdziecie obszary, w których jest dla was naturalne postrzegać energetyczne współoddziaływania.

Następnie przy wykonywaniu wszystkich energetycznych działań zainstalujcie obiekty, z którymi pracujecie do Waszego obszaru postrzegania.

9. Niektórym ludziom pomaga skoncentrowanie się na dwóch obiektach równocześnie w następujący sposób: wyobraźcie sobie, że z bocznych powierzchni waszej głowy idą wprzód dwie linie uwagi w kierunku dwóch palców. Można stworzyć dwa warianty: pierwszy, kiedy dwie linie wychodzą z jednego punktu, skądś wewnątrz głowy; a drugi, kiedy te linie nie łączą się w głowie ale idą równolegle. Popróbujcie wyćwiczyć swobodne przełączanie się z jednego wariantu na drugi. Utrwalcie odczucie rozszerzenia i ścieśniania wewnątrz lub z tyłu głowy przy przełączaniu z jednego wariantu na drugi.

Wybierzcie ten wariant, który podoba się wam bardziej i popróbujcie poruszać palcami, śledząc ich ruch ruchami linii uwagi. Całkiem możliwe jest, że te linie aktywują wasze energetyczne postrzeganie.

Indywidualne kolory aury

Kolor i forma aury mogą wiele powiedzieć o charakterze i wewnętrznym świecie człowieka, mogą pomóc diagnozować ukryte dolegliwości i blokady psychiczne. Obecność aury przedefiniowano jako pole energetyczne, które posiada dowolne żywe istnienie.

Określając dominujący kolor aury (odcień koloru) i kolory towarzyszące, stają się zrozumiałe czyny, gusty i pragnienia tego człowieka, jego stosunek do życia, pracy, rodziny. Posiadając fotografię aury, specjalista może bardzo szczegółowo opisać człowieka.

Forma i kolor

Klasyczna idealna forma aury- forma jaja lub doskonałego owalu, zbalansowana, równomiernie kolorowa, jednolita. Jeśli na foto aury występują bardziej jasne miejsca, plamy innego koloru lub „dziury”- to bezpośrednio świadczy o problemach w organach, które usytuowane są w tym obszarze. Ciemne lub intensywnie jasne kolory pokażą napięcia lub choroby przewlekłe.

Rozmiar aury

Im mocniejsze energetyczne pole człowieka, tym bardziej stabilny jego stan ducha i lepszy stan zdrowia- tym większa w rozmiarach będzie aura. Innymi słowy: ten człowiek odbierany jest jako promienna osobowość, lider z dużym potencjałem możliwości i zdolności.

I odwrotnie, jeśli człowiek jest słaby lub zamknięty w sobie- jego aura będzie maksymalnie przybliżona do ciała fizycznego. Taki stan rzeczy jest charakterystyczny dla introwertyków i ludzi z niskim poziomem energii życiowej. Jednakże sprężenie, zmniejszenie, mętność aury mogą być odbiciem chwilowego stanu człowieka, znajdującego się w stanie stresu lub ostrej formy choroby.

Nasycenie kolorów aury

Czystość, przezroczystość lub nasycenie jasnych odcieni aury- pozytywny znak, świadczący o sharmonizowanym stanie człowieka, czystości jego pomysłów i pragnień. Ciemne, mętne i brudne kolory odzwierciedlają ciężką energetykę- emocjonalne napięcie, stresową sytuację, fizyczne zmęczenie. Jak na przykład lśniąco-czerwone odcienie mówią o obecności silnej woli i skłonności do działania, wysokim poziomie energetyki.

Nauczcie się korygować aurę

Jak już stało się zrozumiałe, forma i kolor aury jest skłonna do zmian i zależy nie tylko od zewnętrznych czynników ale i od nas samych. Można samodzielnie naprawiać niektóre niedostatki, przeprowadzać oczyszczanie aury przy pomocy korekcji swojego obrazu życia, zmiany myślenia na bardziej pozytywne, oczyszczając rozum od niepotrzebnych, ciężkich i głupich myśli.

Po przeprowadzeniu analizy, wszystkie zmiany należy przeprowadzić kompleksowo, uwzględniając to, że złych i dobrych aur nie ma; są indywidualne, różne, osobliwe tak jak każdy z nas. Celem przeprowadzanych zmian może stać się tylko harmoniczne powiązanie koloru i formy aury, maksymalnie odzwierciedlające osobiste cechy i wzmacniające trójcę ciało-rozum-energia.

Dodaj komentarz