Menu Nawigacji Stron

NIEZALEŻNA SZKOŁA ENERGO-INFORMACYJNEGO ROZWOJU

Stan wzorcowy- technika tworzenia.

W Szkole DEIR często pracuje się z tak zwanym stanem wzorcowym. Co to w ogóle takiego? Ludzie wymyślili wzorzec dla pomiaru różnych rzeczy i wielkości, stan wzorcowy z DEIR’owskim znaczeniu- to wzorzec stanu, w którym wszystkie wasze zmysły odbierają  przyjemne i harmonicznym sygnały.

To stan w którym wam jest ABSOLUTNIE i IDEALNIE komfortowo i odbierane jest to przez wszystkie zmysły w waszym postrzeganiu: przyjemna poza, w której wasze ciało fizyczne doświadczało ABSOLUTNEGO komfortu, zmysły dotyku i powonienia, wzroku, wewnętrzny stan duchowy znajdują się w pełnym wyciszeniu. To znaczy, innymi słowy, że wszystkie wasze wzorcowe zmysły stanu wzorcowego powinny być wzbogacone jeszcze wzorcowym zamiarem, to znaczy pragnieniem zrobienia czegoś przyjemnego.

To znaczy, by stworzyć stan wzorcowy, potrzebne jest wam wspomnienie momentu w waszym życiu, kiedy byliście zdrowi, czuliście się szczęśliwi, niezależni, wierzyliście w siebie, w swoje siły. To odczucie szczęścia, pokoju i wyciszenia mówi o tym, że na ten moment wasza energetyka była w stanie idealnej równowagi.

O tym co to takiego stan wzorcowy można przeczytać w książce D. Wereszczagina „Wyzwolenie”.

W tym wspomnieniu powinniście być sami, bez obecności osób postronnych. Twardo odczuwać grunt, to znaczy to wspomnienie nie powinno być związane z jakimś ekstremalnym przeżyciem w rodzaju: lotu w powietrzu, po skoku ze spadochronem, pływania, chwiejnego położenia gdzieś na występie góry. Powinniście czuć komfort, bezpieczeństwo i ochronę. Uważa się za pożądane, byście w ciągu dwóch tygodni DO i PO momencie tego wspomnienia nie doświadczyli nic negatywnego.

Jak pokazuje praktyka, pierwszy stan wzorcowy tworzy się słuchaczom z trudem. Bardzo trudno jest spełnić wszystkie wymagania. Jednym z najbardziej, jak uważają początkujący, nie spełnialnych uważa się właśnie ostatni punkt z powodu braku czegoś negatywnego do i po wspomnieniu. Uwierzcie że, z biegiem czasu, życie przyniesie wam masę stanów wzorcowych.

No i w końcu macie swój pierwszy stan wzorcowy. Może ich być niezliczona mnogość. Zawsze możecie wybrać sobie inne wspomnienie. Tak że nie martwcie się i nie denerwujcie na zapas.

Stan wzorcowy- to niezastąpiony instrument DEIR’owca, szczególnie początkującego. Przy pomocy tego stanu możecie znaleźć czego tak naprawdę potrzebujecie i chcecie się na podświadomym poziomie. Ten stan nie raz przysłuży się wam dobrze przy harmonizacji, czy szukaniu karmicznych sytuacji. W dalszym, późniejszym etapie rozwoju, ja uważam stan wzorcowy za niezastąpiony instrument przy wypracowywaniu nawyków.

Teraz sama technika stworzenia stanu wzorcowego (SW):

Siadamy wygodnie, zamykamy oczy- uspokajamy się- postronne myśli idą precz- znikają postronne bodźce- jesteście uważni- wspominacie stan, który postanowiliście uczynić swoim stanem wzorcowym- od razu przychodzi obraz- on staje się coraz jaśniejszy, wyraźniejszy- i pojawia się dźwięk- i jak tylko pojawia się dźwięk, obraz staje się jeszcze bardziej wyraźny- i pojawia się zapach- i jak tylko pojawia się zapach, obraz staje się jeszcze bardziej wyraźny i nasycony, a dźwięk jeszcze bardziej słyszalny i odróżnialny- i pojawia się wspomnienie ciała tam i samopoczucie- i jak tylko pojawiło się odczucie ciała tam, jeszcze głębiej pogrążacie się w swój stan wzorcowy- jeszcze głębiej i głębiej- i jesteście tam- jesteście w swoim stanie wzorcowym- oglądnijcie się tam- i widzicie to, co widzieliście wtedy- posłuchajcie dźwięków tam- i słyszycie to, co słyszeliście wtedy- i u was są te same odczucia fizycznego ciała tam- znajdujecie się w swoim stanie wzorcowym- czujecie swoje ciało tam- stworzyliście stan wzorcowy- nikt go wam nie odbierze- on jest tylko wasz- wy w każdej chwili możecie znaleźć się w nim- jest niedostępny dla obcych wpływów- u was jest jeszcze jeden rodzaj standardowych odczuć jako dodatek do odczuć ciała fizycznego- one są tylko wasze- zapamiętacie je na zawsze- ich nikt wam nie zabierze- one zawsze pozwolą wam ocenić swój stan. Odpuszczacie stan wzorcowy i otwieracie oczy.

I oto uczyniliście teraz ogromny i ważny krok na drodze własnego rozwoju.

Powodzenia!

Źródełko: Блог о ДЭИРе

Dodaj komentarz