Menu Nawigacji Stron

NIEZALEŻNA SZKOŁA ENERGO-INFORMACYJNEGO ROZWOJU

Centralny potok zstępujący.

Kontynuujemy program edukacyjny dla ludzi nowych i dalekich od DEIR, ale chcących i próbujących pojąć o co w tym chodzi na łamach tego bloga.

Dziś chcę opowiedzieć o centralnym potoku zstępującym. Tych z czytelników, którzy będą chcieć coś dodać do moich słów- łaskawie proszę zrobić to w komentarzach. Wasze zdanie będzie uszanowane i opublikowane, nawet jeśli ono (zdanie) różni się od mojego. Chcę również przy okazji wspomnieć, że jeśli w DEIR są pojęcia i terminy, których nie ma w innych naukach i systemach, to nie znaczy to, że razem z tym pojęciem przestaje istnieć również sam przedmiot, odczucie lub stan, któremu był przydzielony ten lub inny termin. Sam punkt Jam Jest, gdzieś jest nazywany centrum świadomości, a gdzieś indziej bio-komputerem, ale sedno nie zmienia się i podczas praktykowania dowolnych nauk, odczucie Jam Jest, mimo że różnie nazywane, będzie takie samo. (Mam nadzieję, że zostało to wystarczająco zrozumiale opisane?). Zatem „pajechali” 🙂

Centralny potok zstępujący

Potok zstępujący niesie energię Kosmosu, idzie z góry w dół. Punkt wejścia potoku znajduje się w ciemieniu, punkt wyjścia- przez dolne czakry. Potok przezroczysty, czysty, jasny, nasyca ciało jasnością i świadomością. Charakterystyczne odczucia dla centralnego potoku zstępującego- krystaliczna jasność i podwyższenie koncentracji, obniża ciśnienie krwi. Na tym potoku robimy/tworzymy programy dla innych ludzi.

Siądźcie lub stańcie prosto, bądźcie spokojni i zrelaksowani, skupcie się, odrzućcie postronne myśli i skoncentrujcie się na odczuciach w swoim ciele. Stopniowo poczujecie na przedzie kręgosłupa pewne ruchy energii z góry na dół. Na początku może to być dla Was ledwo wyczuwalne, być odbierane tylko jak jakaś namiastka ruchu. Ale jeśli będziecie uparci i nie porzucicie efektów pracy z pierwszej próby- ruch będzie stawał się bardziej jawny i odczuwalny. Koniec końców poczujecie potok w pełni wyraźnie.

Odczujecie ruch potoku zstępującego w centrum głowy skądś z góry na dół, w szyji, w klatce piersiowej, biegnącego wzdłuż kręgosłupa (on jest chłodny, niosący jasność), odczujecie jak potok srebrzystym chłodem rozchodzi się po całym ciele, w przeponie, w splocie słonecznym. Prześledzicie go do wydechu z ciała na dole brzucha. Odczujecie jego harmonizujący nieprzerwany ruch z nieskończoności na górze do nieskończoności na dole.

Skoncentrujcie się, uspokójcie się, odczujcie, jak wzdłuż kręgosłupa od ciemienia w kierunku dolnych czakr biegnie energia. Stwórzcie strzałkę w obszarze Manipury. Poczujcie, jak energia może wyrywać się z Manipury, a może też wsysać ją. Kiedy energia wyrywa się, programujemy innych ludzi, narzucamy im swoje myśli i idee. Gdy energia jest wsysana, to odbieramy emocje i pragnienia innych ludzi i zarażamy się nimi.

Władanie, a także nawyk kierowania potokiem zstępującym przyda Wam się dla ochrony od obcych oddziaływań, dla przywrócenia własnego zdrowia. I w ogóle, kierowanie centralnymi potokami, to Program Edukacyjny DEIR. Bez tych nawyków, dalszy rozwój, jak również ruch naprzód staje się bardzo utrudniony, jeśli by nie powiedzieć, że niemożliwy.

Podstawy kierowania potokiem zstępującym

  1. Strzałka w brzuchu, w rejonie czakry Manipury, poniżej pępka, wprzód- i zaczyna się proces oddawania energii potoku zstępującego, oddawania swoich myśli i idei innym, co innymi słowy jest nazywane programowaniem.
  2. Strzałka w brzuchu skierowana do tyłu- pobór energii potoku zstępującego, odczuwanie emocji i pragnień innych ludzi.

Ponieważ energia ta jest nasza! Dlatego i kierowanie nią jest w naszej władzy! Wszystkie manipulacje i praca z potokami zachodzą w naszej świadomości. Innymi słowy, jeśli zechcieliśmy, by strzałka w rejonie czakry Manipury była skierowana do przodu i potok zmienił swój ruch, to tak też będzie. Dlatego, jeśli Wasze samodzielne pierwsze ćwiczenia, nie przyniosły doskonałych rezultatów, a wątpliwości u Was wzrastają, to odpowiadam od razu, że: WSZYSTKO ROBICIE PRAWIDŁOWO!!! Jasność odczuć przyjdzie później, z czasem!

Punkt krytyczny potoku zstępującego

Teraz nauczymy się rozpoznawać, jak niektóre oddziaływania zaszczepiają się w nasz potok zstępujący. Stańcie prosto, nie wysilajcie się, podnieście ręce na boki. Wszystko robimy to samo: wdech i wydech, ale teraz skupiamy się na potoku zstępującym. Powtórzcie kilka razy wdech i powolny wydech z odczuciem potoku zstępującego. Nie martwcie się, jeśli Wam od razu nie udaje się poczuć źródła potoku w siódmej, ciemieniowej czakrze: przecież tędy wpływa czysta energia Kosmosu, a jej odczucie przychodzi stopniowo. Przede wszystkim, z początku będziecie zauważać powstanie potoku gdzieś w rejonie podstawy szyi, w potylicy, a znikać potok będzie poniżej brzucha.

Powtórzcie kilka wdechów i wydechów, uświadomcie sobie, że potok wzmacnia się na wydechu. Powtórzcie wdech i wydech kilka razy- póki nie przywykniecie do odczucia potoku i nie zaczniecie odczuwać jego tak samo jasno, jak odczuwacie np. nutę kamertonu lub promień światła. Nauczcie się wzmacniać i uspokajać potok według własnego życzenia przy pomocy oddechu.

A teraz przerwijcie wydech na środku, nie kończąc go. Poczujcie jak potok zstępujący zaczyna się rozpraszać. Zaobserwujecie, że on zaczyna ginąć i niknie przykładowo w piątym centymetrze nad pępkiem. To jest punkt krytyczny potoku zstępującego. Dobrze zapamiętajcie to odczucie.

Uwaga! Jeśli nie zatrzymaliście wydechu, a potok zstępujący i tak rozprasza się w punkcie pięć centymetrów powyżej pępka, to znaczy, że ma miejsce właśnie energetyczne oddziaływanie z zewnątrz na Was.

Dodaj komentarz