Warning: ksort() expects parameter 1 to be array, object given in /home/nmxstr/domains/deir.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress/includes/core/template-functions.php on line 316
WIP- przestrzeń wirtualna | Deir Polska
Menu Nawigacji Stron

NIEZALEŻNA SZKOŁA ENERGO-INFORMACYJNEGO ROZWOJU

WIP- przestrzeń wirtualna

Tydzień temu we wpisie o technice przewidywania przyszłości wspomniałem o przestrzeni wirtualnej. Teraz nadszedł czas i o niej trochę więcej się dowiedzieć- jeśli Ktoś z czytelników jeszcze nie miał z nią do czynienia.

Dla naszej świadomości standardowo dostępne są 3 przestrzenie:
1. Przestrzeń obiektywnej rzeczywistości.
2. Przestrzeń subiektywnej rzeczywistości.
3. Przestrzeń wirtualnej rzeczywistości.

Przestrzeń obiektywna przejawia się w prosty sposób- Wy widzicie mnie, ja widzę Was i to jest orientacja na odległość. Później pojawia się moja opinia o Was i w tym momencie włącza się przestrzeń subiektywna. Żyjemy na granicy między rzeczywistością obiektywną i subiektywną i działamy równocześnie w różnych przestrzeniach.

Zaraz po tym jak zamykamy oczy od razu znajdujemy się w swojej przestrzeni wirtualnej. Ona istnieje tylko dzięki temu, ze u człowieka jest dusza. To jest niteczka więzi z nią. Przestrzeń wirtualna wygląda u każdego człowieka nieco inaczej, ale ogólny stan można tu opisać. Narysujemy teraz naszą przestrzeń wirtualną jako okrąg i podzielimy go na dwie takie same części: górną i dolną.

1. W górnej części znajduje się obszar twórczości i logicznej budowy.

2. Po bokach ulokowane są obszary myślenia abstrakcyjnego.

3. W dolnej części okręgu dwa boczne obszary odpowiadają za wspomnienia.

4. Na dole w centrum znajduje się nasza matryca duszy.

5. W środku ulokowany jest globus świadomości lub innymi słowy nasz punkt Jam Jest.

Punkt Jam Jest- to centralny obszar świadomości. Związany jest z mechanizmem koncentracji uwagi, który pozwala badać tą lub inną stronę obiektywnej rzeczywistości. Na przykład, by opowiedzieć o dowolnym zdarzeniu z przeszłości, często można zauważyć, że człowiek opuszcza w tym czasie wzrok na dół, a jeśli obmyśla kłamstwo, to podnosi wzrok w górę.

Na podstawie niżej opisanego ćwiczenia spróbujemy popracować z naszą przestrzenią wirtualną i tym samym, spróbujemy pojąć w praktyce jak to działa.

Zatem:

Siadamy wygonie.Zamykamy oczy, całkowicie odpuszczamy, niszczymy, rozpuszczamy postronne myśli, kłopoty. Odczuwamy komfort i bezpieczeństwo. Pozwalamy sobie na kilka minut całkowitego, absolutnego skupienia. Jesteśmy tu i teraz. A przed oczami widzimy pusty spokojny ekran.

Jesteśmy całkowicie skupieni na swojej przestrzeni wewnętrznej, na tym, co dzieje się w naszej świadomości. I teraz poproszę przypomnieć sobie zapaloną świeczkę i określić u siebie gdzie ona się znajduje, przypomnijcie sobie swój dom- w jakim miejscu przestrzeni wirtualnej on się znajduje, słońce, przypomnijcie sobie pracę, kolory, pieniądze, miłość, DEIR.

I zapamiętajcie gdzie u Was znajduje się zapalona świeczka, Wasz dom, słońce, Wasza praca, kolory, pieniądze, miłość, DEIR. Gdzie w którym obszarze Waszej świadomości znajdują się te odczucia, te obrazy- zapalona świeczka, dom, słońce, praca, kolory, pieniądze, miłość, DEIR.

Otwórzmy oczy i przeanalizujmy co zobaczyliśmy? W których miejscach rozmieszczone są obszary tych obrazów i przedmiotów? Jeśli Wasza uwaga „uciekała” Wam za każdym razem do innych obszarów w przestrzeni wirtualnej to bardzo dobrze. To normalne. Właśnie w ten sposób to działa.

Jeśli potrzebujecie rozwiązać jakiś problem, dokonać wyboru, to wykorzystajcie przeniesienie punktu Jam Jest w wybrany obszar przestrzeni wirtualnej. To daje możliwość całościowego spojrzenia na problem. Rozpatrujcie te problemy, wykorzystując różne obszary przestrzeni wirtualnej.

Jak to zrobić?- zapytacie. Proponuję zastosować tą technikę:

Siadamy wygodnie, zamykamy oczy. Znajdujemy się od razu w swojej przestrzeni wirtualnej.
Przypominamy sobie jakikolwiek jasny przedmiot. Następnie znajdujemy go w swojej przestrzeni wirtualnej- tam gdzie os się znajduje. Następnie wzmacniamy centralny potok wschodzący i kierujemy go w ten obszar, widzimy jak przedmiot robi się coraz bardziej nasycony i jaśniejszy. I jeszcze bardziej wzmacniamy nasz potok wschodzący i zaczynamy przenosić nasz punkt Jam Jest tam, gdzie znajduje się ten przedmiot. Coraz bliżej i bliżej. Przedmiot robi się cały bardziej jaskrawy i coraz bardziej realny. I zaczynamy przemieszczać swój punkt Jam Jest naokoło tego przedmiotu i zapamiętujemy, jaki jest ten przedmiot. A teraz przenikamy do wewnątrz tego przedmiotu. I zapamiętujemy, jaki on jest wewnątrz.
Na koniec wzmacniamy swój centralny potok zstępujący i przenosimy nasz punkt Jam Jest spowrotem, na swoje miejsce.
Odpuszczamy wszystkie odczucia, otwieramy oczy.

Oto z grubsza cała ogólna informacja, o tym co to takiego ta przestrzeń wirtualna oraz w jaki sposób z nią pracować.

5 komentarzy

 1. Bardzo zainteresował mnie temat pracy z przestrzenią wirtualną .
  Ale jak się domyślam , potrzeby jest do takiej pracy co najmniej 4 stopień .
  Czy bez jego znajomości , mogę poćwiczyć .
  Bardzo proszę o podanie przykładu , kiedy można w/w technikę zastosować

  • Na seminarium „Kobieca fala” (o ile dobrze pamiętam, uczestniczyć mogą także kobiety nieznające deir) dość dużo mówi się o wip i poznaje technikę pracy w wip, która dorównuje swym poziomem 4 st deir. Byłam na tym seminarium i korzystam z tej techniki często, polecić więc mogę „Kobiecą falę” bez wahania.

 2. Bez 4 stopnia też można po prostu zamknąć oczy i się w tej przestrzeni znaleźć 😉
  Na 4 stopniu ma się do dyspozycji po prostu więcej energii i przez to łatwiej jest to wszystko poczuć.
  Według wskazówek z tego wpisu można już spokojnie działać z przeniesieniem punktu Jam Jest do wybranego obszaru przestrzeni wirtualnej po to, by np. rozwiązać jakiś problem lub z techniką poznawania przyszłości z poprzedniego wpisu.
  Z pewnością jeszcze jakieś przykłady pracy w WIP tutaj się pojawią.
  Coś szczególnie Cię interesuje?

 3. Czytałem kiedyś książkę Saint Germain – „Złota Księga”, która to jest w całości poświęcona JAM JEST. Czy te dwie rzeczy (punkt JAM JEST z deir i z książki) mają coś ze sobą wspólnego?

  • Pamiętam o tym pytaniu 😉 Zabieram się za przeczytanie tej książki już pół roku, by odpowiedź na nie. Gdy przeczytam ją w końcu to odpowiem 😉

Dodaj komentarz